Dj weselny czy zespół?

Co wybrać?

 

Zagadnienie, które poruszymy w tym artykule jest bardzo ważne przy planowaniu swojego wymarzonego wesela. Zaraz po ustaleniu daty wesela i zarezerwowaniu Sali weselnej, wybór muzyki spędza sen z powiek przyszłej parze młodej. W głównej mierze to od tego zależy jak dobrze będzie się bawić Para Młoda i jej goście weselni. Artykuł został napisany z myślą o osobach, które wahają się pomiędzy dj na wesele a zespołem. Wiele par ma już sprecyzowane upodobania i jedni nie będą się dobrze bawić przy muzyce odtwarzanej z nośników, a inni przy coverach wykonywanych na żywo.

            W niniejszym artykule postaramy się wymienić wszystkie plusy i minusy jakie dostrzeżemy przy wyborze dj a jakie przy wyborze zespołu muzycznego.

Dj czyli osoba, która ma za zadanie odtwarzać muzykę z nośników wszelkiego rodzaju (mówimy o dj weselnym) jest zazwyczaj jednoosobowym zespołem. Dużym atutem dj’a na weselu jest zasób muzyki jaką posiada - setki utworów w oryginalnych wersjach. Dodatkowo każdy profesjonalny dj, ma wysokiej klasy sprzęt sceniczny w tym oświetlenie, któro sprawi, że sala będzie rozbłyskiwała różnymi kolorami i efektami. W przeciwieństwie do zespołu muzycznego dj nie ma potrzeby robić przerw między setami. Przerwy robi jedynie podczas posiłków i kiedy przerwy są wskazane np. w przypadku, gdy sala jadalna jest połączona z salą taneczną, a goście chcą trochę odsapnąć i porozmawiać. Rozwinięte multimedia (tj.rzutnik, monitory itp.) jakie większość Panów odtwarzających muzykę posiada sprawi, że wesele możemy urozmaicić o różne dodatkowe atrakcje: film dla rodziców, śmieszne prezentacje, karaoke i wiele innych. Najważniejszy kryterium wyboru dj jest z pewnością cena usługi, która jest dwukrotnie niższa od ceny usługi zespołu weselnego. Z pewnością minusem jest brak muzyki na żywo. To w zasadzie jest główna wada, przez którą dużo par decyduje się na zespół muzyczny. Dodatkowo utarło się zwyczajowo, że jeżeli jest wesele to musi być muzyka na żywo.

            A jak sprawa ma się z zespołem muzycznym? Jeżeli grupa gra muzykę na żywo, to niewątpliwie jest to największy atut tego wyboru. Warto tu wspomnieć, że nie każdy zespół gra na żywo. Dodatkowym zaletą jest liczba osób w zespole, gdzie przy prowadzeniu zabaw, każda z nich może brać w tym czynny udział. Pamiętajmy jednak, że zespół ma ograniczony repertuar, dlatego przy wyborze koniecznie musimy się zapoznać z listą utworów, które są w stanie zagrać. Zespół weselny zazwyczaj nie posiada w swoim wyposażeniu wielu efektów świetlnych, skupiając się na jakości muzyki. Z związku z tym, że członkowie zespołu grają na instrumentach i śpiewają, konieczne są przerwy. W tym miejscu warto zwrócić uwagę jak długie są te pauzy, ponieważ często są one przeciągane. Podkreślmy na koniec, że cena usługi dobrego zespołu, który gra muzykę na żywo to koszt od 5000zł w górę. Dodatkowo, zespół składający się z np. 5 osób to dodatkowy koszt ok 1000zł za miejsca przy stoliku liczone według cennika lokalu.

            Podsumowując powyższe argumenty za i przeciw zarówno jeden wybór jak i drugi jest warty zastanowienia. Musimy przeanalizować, na czym najbardziej nam zależy i co mogłoby nam przeszkadzać. Jeżeli pragniemy usłyszeć muzykę na żywo, w tym dla nas najważniejszym dniu to z pewnością wybierzemy zespół weselny. Natomiast, gdy chcemy usłyszeć utwory w oryginalnych wersjach, na parkiecie widzieć efekty świetlne i zostawić parę groszy w portfelu to wybierzemy Dj na wesele.

            Pamiętajmy że:

- Jeżeli decydujemy się na wybór zespołu muzycznego zwróćmy uwagę czy grają muzykę na żywo i jaki repertuar. Przy rozmowie określmy z usługodawcą długość przerw.

-Jeżeli natomiast wybierzemy Dj to najlepiej składy dwu albo trzyosobowe. Dj zajmuje sę odpowiednią muzyką a wodzirej zabawia gości i prowadzi wesele. Są grupy, które oferują dodatkowo muzykę na żywo np. prowadzenie biesiady przy stołach co będzie dodatkowym atutem.

            Artykuł miał na celu przedstawienie zalet i wad zarówno dj’a na wesele, jak i zespołu muzycznego. Oby Wasz wybór był trafny na tyle, że po latach z radością będziecie opowiadać o tym wydarzeniu. Tego życzymy Wam z całego serca!

MP

 

12 grudnia 2018
Dj na wesele Rzeszów
Dj na wesele Rzeszów

Dj wodzirej na wesele rzeszów podkarpacie jarosław przemyśl radymno przeworsk łańcut kolbuszowa tarnobrzeg mielec dębica stalowa wola krosno jasło sanok nowa dęba

weselny dj wodzirej najlepszy dj roku magnetic project

dj, wodzirej, mahnetic project, dj rzeszów, dj na wesele rzeszów, dj jarosław, dj na wesele, organizacja imprez, imprezy okolicznościowe,  pokazy, konferencje, nagłośnienie, eventy, sympozja biznesowe, jubileuszowe, dyskoteki plenerowe, imprezy integracyjne, urodziny, imieniny,  studniówki, komersy, wesela, komunia, targi, prezentacje produktu, pokazy multimedialne, wodzirej na wesele, dj jarosław, dj na wesele rzeszów,  wesele z dj, wodzirej weselny podkarpacie, dj na wesele podkarpacie, dj rzeszów, dj na wesele rzeszów, wodzirej kolbuszowa, wodzirej kolbuszowa,  muzyka na wesele, zespół na wesele krosno, dj przemyśl, dj na wesele przemyśl, zespół weselny rzeszów, zespół weselny kolbuszowa,  muzyczna obsługa imprez,

Magnetic Project

Tel.: 509 977 416

Tel.: 795 615 276

e-mail: magnetic-project@wp.pl